Boyun Düzleşmesi

Boyundaki kasların aşırı gerilmesi ile oluşan aks düzleşmesidir. C şeklindeki boyun düz çizgi halini alır.

 

Boyun Düzleşmesinin Belirtileri Nelerdir?

Boyun düzleşince beyine giden dört damardan ikisi (vertebral arterler) gerilir ve beyine yeterince kan gidemez, kişide baş ağrısı, baş dönmesi, bulantı, unutkanlık, tedavi edilmezse daha ileri safhalarda dengesizlik, konsantrasyon bozukluğu, ileri derecede alınganlık, isteksizlik oluşur. Kasların ve omurilik sinirlerinin gerilmesi ile boyun ve sırt ağrıları, boyun fıtığı benzeri ağrı ve uyuşmalar, diş ağrıları, diş eti çekilmeleri, kulak çınlamaları, boğaz bölgesi sorunları, fibromyalji ( kas romatizması) , inatçı kulunç ağrıları oluşabilir

 

Boyun Düzleşmesi Teşhisi Nasıl Konur?

Boyun Düzleşmesi – Boyun düzleşmesi teşhisi için uygulanacak en iyi yöntemler fiziksel muayene ve MR filmi çekimidir. MR ile hastalığın ne derece ilerlediği de saptanır.

 

Boyun Düzleşmesi Tedavisi Nasıldır?

Boyun düzleşmesinde en etkili tedavilerden biri Manuel terapi, osteopati ve Kayropraktik( kayropraksi) tedavi ve Dorsal mezoterapidir.

 

Boyun Düzleşmesi Tedavi Edilmezse Ne Gibi Sorunlar Oluşur?

Boyun düzleşmesi tedavi edilmezse baş ağrıları sıklaşır ve ağrı kesici ilaçlara cevap vermez hale gelir, kişide mutsuzluk hali depresyona dönüşür. Sürekli boyun gerginliği boyun fıtıklarına zemin sağlar, kollarda uyuşukluk, güçsüzlük oluşur. Dengesizlik ve yürüme güçlükleri, ince beceri gereken hareketlerin yapılamaması gibi sorunlar ortaya çıkar. Antidepresan kullanımı başlayabilir.

 

Boyun Düzleşmesinin Oluşmaması İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Boyun düzleşmesinin oluşmaması için öncelikle stres ve üzüntülerden mümkün olduğunca uzak durmalıyız. İşimizdeki, aile hayatımızdaki gerginlikler ilk olarak boynumuza akseder. Tüm zamanımızı yoğun iş temposu içinde geçirmemeli, hobilerimize, zevkle yaptığımız faaliyetlere de zaman ayırmalıyız. Ayrıca ağır kaldırmak, tek kolla yük taşımak, yukarıya uzanmak, uzun süre hareketsiz kalmak, ıslak saçla dışarı çıkmak, vantilatör, klima önünde, hava cereyanı olan yerlerde durmak çok sakıncalıdır. Yüzüstü yatmak, salonda koltuk kenarına başınızı yan koyarak TV izlememek, egzersiz- pilates gibi esnekliğe yönelten hareket teknikleri yapmak gerekir.

Gece diş sıkmak da sırt ve boyun ağrısı yapabilir.

Ağrılarımız geçtikten sonra boyun kaslarımızı güçlendirici hareketler yapılması boyun gerginliği oluşması riskini azaltacaktır.

Keeping You Beautiful

Or an adult whose face has an asymmetrical look because of paralysis might have a balancing facelift. Although appearance is being improved, the main goal of the surgery is to restore the overall health and a body part initial function. Large, sagging breasts are one case of a deformity that develops as a result of genetics, hormonal changes, or disease. Breast reduction, or reduction mammaplasty, is the reconstructive procedure designed to give a woman smaller, more comfortable breasts in proportion with the rest of her body.
Range of ServicesWhile some of other medical centers in the local area tend to offer an expertise in just one or a few of the healthcare fields, we're proud of being able to offer a full-cycle of the most common healthcare services. Starting with treating cardio (heart) diseases and cancer to helping people with diabetes or those in need of a surgery - we do it all!
Seasoned TeamEach single doctor or a nurse on our team is a seasoned, caring and a well-rounded expert in his or her respective field of practice. We are always sure that if a patient has come for our medical aid, then the chances of a successful recovery become much higher! With dozens of awards won both the clinic and doctors, we are your first choice!
Fair PricingDid you know that some of the hospitals and private clinics in the US have upped their pricing x10 times in the last 50 years, keeping in mind that it's adjusted for inflation? We're not one of these greedy people, capitalizing on someone's health problems to make an extra buck or two. We are proud to have an affordable pricing!

Request a Consultation

Whichever specific health issue you're currently facing, we'll be more than glad to give you a pre-appointment, free consultation on it!